• Dzień Wolontariusza

• 29.12.2023 11:56
        • Witam serdecznie wszystkich Uczniów - Wolontariuszy i ich Rodziców.

Z okazji Dnia Wolontariusza, składam Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

abyśmy mogli nadal się spotykać,

radości, siły i energii do dalszych działań.

Życzę Wam, abyście tę siłę i tę radość zawsze mieli.

Dziękuję Wam za to co robicie

• Wolonatraiat szkolny

• 06.12.2022 19:30
        • Przez cały listopad nasi wolontariusze pod opieką pani Ingi Stachowiak uczestniczyli w akcji Sprzątania grobów. Wolontariusze pomagali w posprzątaniu i zapaleniu światełka na zapomnianych grobach. Akcja przebiegała sprawnie dzięki wcześniej zebranym zniczom z prowadzonej w szkole akcji Znicz. Do wykonania naszego zadania byliśmy zaopatrzeni w potrzebny sprzęt: rękawice do prac ogrodowych, grabki, znicze, zapalarki, latarki, miotełki, szufelki, worki (na śmieci: gałęzie, liście itp.). Wolontariusze wybierali groby, które widać było, że dawno nikt nie odwiedzał. Posprzątali  zapomniane i zaniedbane nagrobki oraz grabili liście na grobach i alejkach miedzy nimi. Na każdym grobie postawili kilka zapalonych zniczy. Dzięki tej akcji nasi wolontariusze  nauczyli się szacunku do tradycji, poszanowania miejsca pamięci o zmarłych osób, odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci. Wszystkim Wolontariuszom i ich Rodzicom bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu:

Inga Stachowiak