• Dzień Wolontariusza

• 29.12.2023 11:56
      • Witam serdecznie wszystkich Uczniów - Wolontariuszy i ich Rodziców.

Z okazji Dnia Wolontariusza, składam Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

abyśmy mogli nadal się spotykać,

radości, siły i energii do dalszych działań.

Życzę Wam, abyście tę siłę i tę radość zawsze mieli.

Dziękuję Wam za to co robicie

• Nasze spotkania wiele dla nas znaczą,

wspólne działania, pomoc, rozmowa, czynienie i dzielenie się dobrem.

Każdy gest, dar serca, który sprawia komuś radość, poprawia jego życie, ma sens.

Małymi darami, dobrymi uczynkami zmieniamy świat.

Wierzę, że w każdym człowieku istnieje wielka potrzeba pomagania innym.

Dziękuję Wam wszystkim, którzy chcecie podzielić się dobrem, swoim czasem, dobrym słowem, gestem z innymi.

Dzieci i młodzież chcą wzrastać w wartościach.

Wiara w dobro, drugiego człowieka.

Doświadczamy, jak ważny jest drugi człowiek, ile możemy dać dobra.

To wszystko zależy od ludzi.

Chcemy czuć się potrzebni, ważni, że nasze działania czynią czyjeś  życie lepsze,  chcemy zdobywać nowe umiejętności, czuć dumę z pomocy innym oraz uczyć się empatii.

Wolontariat, to działanie dobrowolne, które wynika nie z konieczności, przymusu, ale z własnej woli,bo dobrze jest czynić dobro.

Miejmy otwarte serca na potrzeby innych.Teraz tak bardzo potrzebna jest życzliwość,przyjaźń, by nikt nie był sam.

Moi drodzy Wolontariusze Duzi i Mali

z całego serca Wam dziękuję,za udzieloną pomoc i zaangażowanie w akcje charytatywneprowadzone w naszej szkole.

Zbiórka zniczy, pomoc przy sprzątaniu zapomnianych grobów oraz zapalanie światełka, zbiórka karmy i rzeczy dla zwierząt ze schroniska, pomoc osobom potrzebującym, młodszym uczniom, przedszkolakom, udział w akcji: książka może odmienić Twoje życie,  akcja: strażnicy przyrody, czyli dbanie o środowisko naturalne, sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych.I wiele innych działań.

Jesteśmy taką wielka, szkolną RODZINĄ i wszyscy nawzajem siebie potrzebujemy.

Bardzo Wam za wszystko dziękuję, za każdy dar serca.

Pozdrawiam cieplutko.

Koordynator Szkolnego Koła WolontariatuInga Stachowiak