• W tak szczególnym dniu jak dzisiaj klasa I c wybrała się na przedstawienie teatralne "Nasz Shrek" . Dziękujemy za tak miło spędzony czas i bardzo polecamy innym dzieciom.W tak szczególnym dniu jak dzisiaj klasa I c wybrała się na przedstawienie teatralne "Nasz Shrek" . Dziękujemy za tak miło spędzony czas i bardzo polecamy innym dzieciom.

• Dbanie o słuch

• Nasze pierwszaki uczestniczyły w prelekcji dotyczącej profilaktyki dbania o słuch. Dzieci miały możliwość poznania budowę układu słuchowego, dowiedziały się jak powstaje dźwięk i jak powinniśmy dbać o uszy.Nasze pierwszaki uczestniczyły w prelekcji dotyczącej profilaktyki dbania o słuch. Dzieci miały możliwość poznania budowę układu słuchowego, dowiedziały się jak powstaje dźwięk i jak powinniśmy dbać o uszy.

• Konkurs na Mistrza Ortografii

• Drodzy Rodzice, Uczniowie,

Na świetlicy szkolnej, w piątek,pierwszego marca 2024 r. odbył się Konkurs na Mistrza Ortografii. Celem konkursu było wyłonienie wśród najmłodszych uczniów mistrza ortografii oraz doskonalenie umiejętności zastosowania w praktyce poznanych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Uczniowie mieli za zadanie bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych napisać dyktando oraz prawidłowo wykonać 6 różnych zadań praktycznych ze znajomości zasad ortograficznych.

Mistrzem Ortografii została Marta Kordas z klasy 3 C.

Wyniki konkursu ortograficznego:

1 miejsce zdobyła Marta Kordas z klasy 3 C, uzyskała 144 punkty.

2 miejsce zdobyła Bianka Szkurłat z klasy 3 B - 142 punkty.

3 miejsce zdobył Alan Kuryłło z klasy 3 B - 133 punkty.

4 miejsce zdobyła Pola Smalec z klasy 3 C - 129 punktów.

5 miejsce zdobył Nataniel Cały z klasy 3 A - 121 punktów.

6 miejsce zdobyła Maja Włodek z klasy 3 C - 118 punktów.

7 miejsce zdobył Maurycy Stachowski z klasy 3 B - 77 punktów.

8 miejsce zdobył Łukasz Bodzon z klasy 3 A - 61 punktów.

9 miejsce zdobył Krzysztof Kowalski z klasy 3 A - 7 punktów.

Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów w kolejnych latach.

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział w konkursie.

Inga Stachowiak

• We are the champions!!!!

•

Juniorki młodsze UKS JEDYNKA Słubice MISTRZEM Województwa Lubuskiego !!!

Po piątkowym wysokim zwycięstwie na SOKOŁEM w Żarach 41:26 JEDYNCE brakowało jednego zwycięstwa do tytułu mistrzowskiego. Tak się złożyło, że decydujący mecz   odbył się w niedzielę 3.03.2024 w Słubicach, a przeciwnikiem Słubiczanek był ponownie SOKÓŁ Żary.

Przed meczem  JEDYNKA zagwarantowała sobie już  2 miejsce na podium, ale tylko zwycięstwo w ostatnim pojedynku dawało naszym zawodniczkom tytuł mistrzowski i awans do rozgrywek centralnych z pierwszego miejsca.

Sokół Żary to ubiegłoroczny mistrz województwa w kategorii juniorka młodsza. Jednak w tym roku mimo ambitnej gry nie udało się wejść SOKOLANKOM do strefy medalowej. Słubice liczyły się z tym, iż w ostatnim meczu SOKÓŁ zagra ambitnie o „ honor”.

Mecz był  o złoty medal i na trybunach w roli kibiców  zasiedli między innymi Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, Starosta Słubicki Leszek Bajon oraz obecna  Dyrektor SP 1 Słubice Aurelia Wolny i jej poprzedniczka Magdalena Iłowska

Świadome wysokiej stawki meczu  zawodniczki JEDYNKI przystąpiły bardzo skoncentrowane do zawodów. Ponownie od pierwszych minut Słubiczanki  zagrały wyśmienicie w obronie, na którą zawodniczki SOKOŁA nie mogły znaleźć sposobu. SOKLANKI popełniały liczne błędy, co przełożyło się na seryjnie zdobywane przez Słubice bramki z kontrataku.  W 5 minucie było już 4:0 dla JEDYNKI, ale 4 minuty później Żary doprowadziły do remisu 4:4. Potem JEDYNKA zdobyła aż 8 bramek z rzędu i w 21 minucie spotkania było już 12:4.  Na przerwę oba zespoły schodziły do szatni przy  wyniku 20:7.

Wysokie prowadzenie JEDYNKI w pierwszej części meczu odebrało wolę walki zawodniczkom z Żar w drugiej połowie. Obraz  drugiej części gry był bardzo jednostronny. Zarysowała się bardzo duża przewaga zawodniczek ze Słubic. Ostateczny wynik to aż 42:12 dla Słubic.

Złote medale wręczył wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Robert Nowak.

UKS JEDYNKA Słubice wywalczył awans do Mistrzostw Polski z pierwszego miejsce.

Oznacza to, że w  turnieju 1/16 Mistrzostw Polski JEDYNKA zmierzy się z :

- mistrzem woje. dolnośląskiego

- wicemistrzem woj. wielkopolskiego

oraz wicemistrzem województwa opolskiego.

1 i 2 miejsce tego turnieju wywalczy awans do 1/8 MP

Wynik naszych zawodniczek zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ w zespole mistrzowskim były tylko dwie zawodniczki, które są juniorkami młodszymi. Prawie cała drużyna to jeszcze młodziczki.

UKS JEDYNKA SŁUBICE

Bramkarki:  Kinga Radkiewicz, Paulina Czarnecka

Yelyzaveta Prokopieva ( 6) ,  Jagoda Walkowiak (5), Klaudia Bławat (3) ,  Nina Żmuda (8), Bianka Fornalczyk (3), Valeriia Denisova , Malwina Małachowska, Oliwia Żarnowska (3) , Aleksandra Bejenka ( 4), Nadia Kwiatkowska (3) , Laura Jaworska ( 7), Lena Kowlska

Trener: Jerzy Grabowski

Kierownik drużyny: Maciej Walkowiak

Opieka medyczna: Przemysław Kowalski

Obsada sędziowska: Andrzej Nowakowski, Wojciech Rożnowski

Sędziowie stolikowi: Beata Małchowska, Bartosz Żmuda

• W niedzielę gramy o złoto!!!!

• Juniorki młodsze JEDYNKI wygrały z Sokołem Żary 41:26 (23:12)

W piątek 01.03.2024 juniorki młodsze JEDYNKI odniosły bardzo ważne zwycięstwo nad Sokołem w Żarach 41:26.

O zwycięstwie przesądziła bardzo dobra gra JEDYNKI w obronie w pierwszej części meczu. Zawodniczki SOKOŁA nie mogły znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie bardzo aktywnie broniących Słubiczanek. Udane przechwyty JEDYNKA skutecznie zamieniała na bramki z kontrataku.

Po 30 minutach Słubice prowadziły już 11 bramkami ( 23:12)

W drugiej połowie obraz gry był podobny. Żary pokazały jednak , że potrafią też wykorzystywać błędy przeciwniczek i zamieniać ja skutecznie na bramki. W tym dniu lepsze jednak były nasze zawodniczki, które do końca kontrolowały wynik i wygrały ostatecznie różnicą aż 15 bramek.

Yelyzaveta Prokopieva ( 12  (8 + 4 K) ,  Jagoda Walkowiak (3), Klaudia Bławat (2) ,  Nina Żmuda (8), Bianka Fornalczyk, Valeriia Denisova (3), Malwina Małachowska, Oliwia Żarnowska (2) , Aleksandra Bejenka ( 5), Nadia Kwiatkowska , Laura Jaworska ( 6)

Brawo ! Brawo ! Super!

Do tytułu mistrzowskiego brakuje JEDYNCE tylko  1 zwycięstwa. W ostatnim meczu ligowym o złoty medal w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych JEDYNKA zmierzy się w meczu rewanżowym z SOKOŁEM Żary.

Pojedynek odbędzie się w niedzielę 3.03.2024 o godz. 10.00 w hali sportowej SP 1 Słubice.

WSZYSCY NA JEDYNKĘ!!!

• Bal karnawałowy

• Bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków i klas 1-3 odbył się 7 lutego 2024 roku w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Wydarzenie było pełne kolorów, muzyki i radości. Dzieci w przebraniach przyszły do szkoły pełne entuzjazmu i gotowości do zabawy. Atmosfera była niesamowita, pełna dobrej energii i śmiechu. Dzieci świetnie się bawiły, tworząc niezapomniane wspomnienia. Bal karnawałowy był wyjątkową okazją do integracji społeczności szkolnej oraz do wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze.Bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków i klas 1-3 odbył się 7 lutego 2024 roku w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Wydarzenie było pełne kolorów, muzyki i radości. Dzieci w przebraniach przyszły do szkoły pełne entuzjazmu i gotowości do zabawy. Atmosfera była niesamowita, pełna dobrej energii i śmiechu. Dzieci świetnie się bawiły, tworząc niezapomniane wspomnienia. Bal karnawałowy był wyjątkową okazją do integracji społeczności szkolnej oraz do wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze.

• Preorientacja zawodowa

• 28 lutego w naszej szkole gościliśmy doradcę zawodowego Czerwinską Wiolettę z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Pani doradca przedstawiła uczniom klasy VIIIa zasady naboru do szkoły i plan rekrutacji. Zaprezentowała też kierunki kształcenia w roku szkolnym 2024/2025 :
            - technik architektury krajobrazu,

- technik rolny,

- technik weterynarii,

- technik żywienia i usług gastronomicznych,

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
            Dni otwarte w szkole 21 marca 2024.

• Integracja klasowa

• 31 stycznia klasy 1 b i c spotkały się na zajęciach integracyjnych z klasą 2a. Zajęcia muzyczne Marii Tomaszewskiej bardzo podobały się dzieciom.

• Jasełka w klasie 2A

• 23 stycznia 2024r. klasa 2 a zaprosiła rodziców i dziadków na przedstawienie jasełkowe. W podziękowaniu za miłość i troskę, dzieci zaśpiewały swoim dziadkom piosenkę i wręczyły prezenty.Babcie i dziadkowie zostali poddani trudnymi zadaniu polegającym na odnalezieniu swojego portretu namalowanego przez wnuki.

• Sprawozdanie z Unihokeja Drużyn Mieszanych o Puchar Dyrektora – 29.01.2024r.

• 29 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach odbył się wewnątrzszkolny Turniej  w Unihokeja Drużyn Mieszanych o puchar Dyrektora klas I – III.  Celem turnieju była integracja uczniów klas młodszych, gra w unihokeja - alternatywą spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności współpracy  w zespole, postawy fair play oraz kulturalnego kibicowania.

Mecze były rozgrywane „każdy z każdym” po 10 m . Każda zgłoszona drużyna liczyła 6-ścioro zawodników. Po meczach które kibicującym dostarczyły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń zwyciężyła  kl. Ia zdobywając 1 bramkę II miejsce przypadło kl. Ib i IIb w kategorii klas pierwszych. W starszej kategorii  kl. IIIc zdobywając 3 celne bramki zajęła I miejsce, II miejsce zajęły ex aequo klasa IIIa, kl. IIIb i kl. IIId, po pięciominutowych dogrywkach. Uczestnicy II i III miejsca otrzymali dyplomy, a zwycięscy turnieju puchar.

• Jedzenie twym lekarstwem, a lekarstwo pokarmem - rozstrzygnięcie konkursu

• Witam serdecznie.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie kulinarnym: Jedzenie twym lekarstwem, a lekarstwo pokarmem.

Propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pochwały, dodatkowe punkty z zachowania.

Komisja konkursowa wybrała najciekawsze prace, które zostaną nagrodzone niespodziankami.

- smoothie z owocami z lasów i sadów,
            - napoje i herbaty ziołowo - owocowe: z dzikiej róży, rokitnika zwyczajnego, czarnej porzeczki, czarnego bzu, aronii z imbirem, cytryną, z miodem naturalnym i goździkami, cynamonem;

Sałatkę owocową.

Dziękuję uczniom uczestniczącym w konkursie.

Laureatom konkursu gratuluję
            i zapraszam serdecznie do świetlicy przy bibliotece,
            sala 133, do pani Ingi Stachowiak po odbiór nagrody.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo zdrowia.

• LUBUSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH

• JEDYNKA pokonuje LIDERA w Świebodzinie

30        :      25   (13:10)

Tylko 1 dzień odpoczynku w rozgrywkach ligowych miały słubickie szczypiornistki.  Po sobotnim zwycięstwie w derbach nad  ZORZĄ Kowalów w Lubuskiej Lidze Młodziczek JEDYNKA musiała się zmierzyć w niedzielę 28.01.2024 r. z LIDEREM w Świebodzinie w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych. W I rundzie w Słubicach nasze dziewczyny wygrały 30:15. Rewanż zapowiadał się interesująco, ponieważ w zespole JEDYNKI zostały tylko 2  juniorki młodsze ( Y. Prokopieva i K. Bławat).

Pierwsza połowa była bardzo nerwowa i bardzo pechowa dla Słubic. Kilka minut po rozpoczęciu meczu kontuzji uległa Jagoda Walkowiak i nie mogła kontynuować już gry. Wprawdzie udało się wypracować kilkubramkową przewagę, ale w 23 minucie był remis 10:10. W  28 minucie przy stanie meczu 13:10 dla JEDYNKI sędzia podyktował rzut karny dla Słubic. Zazwyczaj w takich sytuacjach Yelyzaveta Prokopieva wykonywała rzuty z 7 metra bezbłędnie. Tym razem po jej rzucie piłka trafiła w głowę bramkarki LIDERA, za co nasza zawodniczka została ukarana czerwoną kartką.

Do drugiej części pojedynku JEDYNKA przystąpiła więc bez dwóch najlepszych zawodniczek. Młodsze szczypiornistki z rocznika 2010 udowodniły jednak, że bardzo dużo nauczyły się w ostatnim czasie i są w stanie zastąpić starsze koleżanki. W ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej połowy  wypracowały  aż 7 bramek przewagi, a w 42 minucie było  24:16. Zawodniczki ze Świebodzina grały bardzo ambitnie i udało im się zmniejszyć przewagę do 5 bramek. Ostateczny wynik meczu to 30:25 dla UKS JEDYNKA Słubice.

W zespole JEDYNKI bardzo dużymi umiejętnościami strzeleckimi popisała się skrzydłowa Nina Żmuda, która tylko w drugiej części meczu zdobyła 10 bramek, a łącznie w całym spotkaniu miała 12 celnych trafień.

W drużynie LIDERA należy wyróżnić rozgrywającą Darynę Haidai, która zdobyła 11 bramek dla Świebodzina, w tym piękną bramkę z rzutu wolnego po zakończeniu czasu gry.

Braaaaaawo!!!

Yelyzaveta Prokopieva (3) ,  Klaudia Bławat , Nina Żmuda (12), Bianka Fornalczyk (1), Valeriia Denisova (), Laura Jaworska (4), Malwina Małachowska, Oliwia Żarnowska ( 2), Aleksandra Bejenka ( 1), Nadia Kwiatkowska (3), Lena Kowalska (3), Jagoda Walkowiak

• LUBUSKA LIGA MŁODZICZEK

• UKS JEDYNKA SŁUBICE vs. UKS ISKRA ZORZA KOWALÓW

30 :23 ( 13:13)

W niedzielę 27.02.2024 w hali sportowej SP 1 Słubice rozegrano mecz II rundy w Lubuskiej Lidze Młodziczek pomiędzy UKS JEDYNKA Słubice i  UKS ISKRA ZORZA KOWALÓW.

Derby powiatu słubickiego w piłce ręcznej były zawsze ciekawe. Do meczów derbowych drużyn JEDYNKI i ZORZY  nie trzeba dodatkowo mobilizować. Również ten dzisiejszy pojedynek był  bardzo emocjonujący.

Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły grały bramka za bramkę.

W 20 minucie JEDYNKA wypracowała dwubramkową przewagę 11:9, ale na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie meczu 13:13.

W drugiej połowie już  po 6 minutach Słubice miały 4 bramki przewagi, a stan meczu to 17:13.

Od tego momentu JEDYNKA cały czas utrzymywała wynik po kontrolą. Gra „bramka za bramkę” , zwalnianie  tempa i skuteczne pilnowanie bezpiecznej różnicy. W końcówce meczu JEDYNKA miała już   5 bramek więcej. Najpierw Nina Żmuda, a chwilę później Laura Jaworska celnymi rzutami ustaliły wyniki pojedynku na 30 : 23 dla JEDYNKI.

W naszym zespole bardzo dobrze zagrała bramkarka Kinga Radkiewicz, która obroniła aż 5 rzutów karnych. W działaniach ofensywnych na wyróżnienie zasługuje występ rozgrywających Jagody Walkowiak ( 4 + 2 rzuty karne), Oliwii Żarnowskiej ( 5 bramek), Laury Jaworskiej ( 4 bramki). Aleksandra Bejenka potwierdziła kolejny raz, że jest zawodniczką do „ zadań specjalnych”.

Należy podkreślić bardzo dobrą grę w defensywie całej drużyny JEDYNKI.

W drużynie Kowalowa  bardzo skuteczne były Lidia Szczepanik, która zdobyła 10 bramek oraz Milena Czyżewska ( 8 bramek). Gratulacje dla całego zespołu ZORZY za ambitną sportową walkę!

Zespół MŁODZICZEK JEDYNKI ma do rozegrania jeszcze 3 mecze ligowe: 3.02.2024 z  LIDEREM  w  Świebodzinie, 6.04.2024 z Sokołem Żary w Słubicach oraz z ZORZĄ w Kowalowie ( termin do ustalenia – przełożony mecz z I rundy ). Awans do rozgrywek centralnych 1/16 Pucharu ZPRP wywalczą 2 najlepsze zespoły.

Bramkarki: Kinga Radkiewicz , Paulina Czarnecka

J. Walkowiak ( 6), N. Żmuda (6),  O. Żarnowska (5), L. Kowalska (1), L. Jaworska (4), A. Bejenka (4), M. Małachowska,  B. Fornalczyk  (2), V. Denisova  ( ), G.  Kukiel  (), S. Zmaczyńska, N. Kwiatkowska (2,)

Paszkiewicz Z.

Sędziowie stolikowi: Beata Małachowska, Bartosz Żmuda

Sędziowie boiskowi: Wojciech Rożnowski, Andrzej Nowakowski

• Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym

• 25.01.202rr. w oddziale przedszkolnym odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały piekny program artystyczny oraz upominki. Wszystkim się BARDZO podobało. Po występach zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek.

• HANBALLOWA NIEDZIELA

• W niedzielę po meczu juniorek młodszych ze SZCZYPIORNIAKIEM Zielona Góra do rywalizacji przystąpiły bardzo utalentowane młodsze szczypiornistki UKS JEDYNKA Słubice roczników 2011, 2012 i 2013. Zawody rozegrano w formie turnieju, w którym  udział wzięły 4 drużyny:

1. NIEBIESKA JEDYNKA   2011

2. ŻÓŁTA JEDYNKA   2011

3. PIĄTAKI 2012

4. HSV FRANKFURT Oder 2012

Rywalizacja przebiegała w systemie gier „ każdy z każdym” i czasem 1x 15 minut.

Wyniki:

1. HSV Frankfurt Oder  - NIEBIESKA JEDYNKA 2011                    6:14
            2. ŻÓŁTA JEDYNKA 2011 – PIĄTAKI 2012                                     15:8
            3. HSV Frankfurt Oder - ŻÓŁTA JEDYNKA 2011                             7:18
            4. NIEBIESKA JEDYNKA 2011 - PIĄTAKI 2012                              19:9
            5. HSV Frankfurt Oder  - PIĄTAKI 2012                                           5:8
            6. ŻÓŁTA JEDYNKA 2011 -  NIEBIESKA JEDYNKA   2011            9:6

Klasyfikacja końcowa

Punkty                               Bramki

1. ŻÓŁTA JEDYNKA   2011                                              9                                       42 : 21

2. NIEBIESKA JEDYNKA   2011                                      6                                       39 : 24

3. PIĄTAKI 2012                                                               3                                       25 : 34

4. HSV FRANKFURT Oder 2012                                     0                                       18 : 40

Po zakończeniu  turnieju rozegrano konkurs rzutów karnych w systemie „ kto nie trafi, ten odpada”. W bramce stanął Pan Kamil Jasiński. Konkurs  wygrała Gabrysia Kukiel (ŻÓŁTA JEDYNKA 2011), która pokonała bramkarza trzykrotnie. Brawo!

ŻÓŁTA JEDYNKA   2011

G. Kukiel, M. Kucharczyk, P. Jasińska, N. Cegielska, S. Zmaczyńska, O. Seredina,

P. Czarnecka

NIEBIESKA JEDYNKA   2011

N. Jankowiak, L. Mizerska, A. Olszewska, A. Ujejska, J. Banaszyńska, Z. Paszkiewicz, B. Podolska

PIĄTAKI 2012

R. Bejenka, A. Guraj, P. Kraska, A. Chajduk. J. Dobryniewska, A. Tomczak, N. Maćkowiak, K. Chudzik,

B. Niklas

Bardzo dziękujemy RODZICOM klubu za przygotowanie smacznego jedzenia !!!

•  JEDYNKA Słubice wygrywa ze  SZCZYPIORNIAKIEM  Zielona Góra

37 : 21  ( 20:9)

W niedzielę 21.01.2024 w hali sportowej SP -1 Słubice JEDYNKA Słubice zmierzyła się w rundzie rewanżowej z UKS SZCZYPIORNIAK Zielona Góra.

W I rundzie rozgrywek ligowych w Zielonej Górze JEDYNKA wygrała 28:22 ( 15:13).

Pierwszy mecz, który rozegrano 5.11.2023,  był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie  zdecydowała bardzo dobra gra ofensywna Słubiczanek dopiero w ostatnich 15 minutach.

Rewanż zapowiadał się bardzo emocjonująco. Emocji wprawdzie nie zabrakło, ale tego dnia zawodniczki z JEDYNKI zagrały bardzo  zespołowo w defensywie i  skutecznie w ataku.

Od pierwszych minut zauważyć można było przewagę Słubic. W szóstej minucie JEDYNKA prowadziła już 6:1 . W 20 minucie meczu przy wyniku 14:9 nasze szczypiornistki zdobyły aż 6 bramek z rzędu i na przerwę schodziły z rezultatem  20:9.

Druga część gry wyglądała bardzo podobnie. Świetna gra w obronie, skuteczne kontrataki i JEDYNKA stale powiększała przewagę. W 35 minucie przy stanie 24:11 Słubiczanki ponownie zdobyły 6 bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 29:11. Ostatecznie pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem JEDYNKI 37 : 21.

Brawo ! Brawo!  Brawo !

Za grę w obronie należy wyróżnić cały zespół. W tym sezonie był to z pewnością najlepszy w  występ zawodniczek JEDYNKI !!!

W ataku najlepiej zaprezentowała się prawa strona : rozgrywająca Jagoda Walkowiak ( 10 bramek) oraz  skrzydłowa Nina Żmuda ( 10 bramek). Bardzo skutecznie zagrała obrotowa Aleksandra Bejenka – 4 bramki, a rozgrywająca Lena Kowalska ( 2 bramki) skutecznie inicjowała akcje ofensywne.

W drużynie SZCZYPIORNIAKA na wyróżnienie zasługuje Sandra Borek, która zdobyła 5 bramek.

Przed naszymi szczypiornistkami bardzo ciężki weekend. W sobotę 27.01.2024 o godz. 10.00

MŁODZICZKI zmierzą się w Słubicach z ZORZĄ Kowalów, która do tej pory również wygrała wszystkie swoje mecze.

Dzień później JUNIORKI MŁODSZE wyjeżdżają do Świebodzina na mecz rewanżowy z LIDEREM.

Yelyzaveta Prokopieva (4 + 3 K) ,  Jagoda Walkowiak (10), Klaudia Bławat ,  Nina Żmuda ( 10), Bianka Fornalczyk, Valeriia Denisova, Malwina Małachowska, Oliwia Żarnowska , Aleksandra Bejenka ( 4), Nadia Kwiatkowska ( 2), Lena Kowalska (2), Laura Jaworska ( 1)

• GMTS SPARTA GUBIN vs. UKS JEDYNKA SŁUBICE

12:41 ( 6 :20)

W sobotę 20.01.2024 w Gubinie  odbył się mecz II rundy  Lubuskiej Ligi Młodziczek pomiędzy GMTS SPARTA Gubin i UKS JEDYNKA Słubice. W pojedynku I rundy 28.10.2023 w Słubicach JEDYNKA pokonała SPARTĘ bardzo wysoko aż 54 : 7 ( 25:3 ).

Ze względu na to, iż w następnym dniu JEDYNKĘ czekał ciężki pojedynek w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych ze SZCZYPIORNIAKIEM ZIELONA GÓRA, przyjęto taktykę, aby wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymały szansę zmienniczki, które spisały się znakomicie i wygrały pewnie z dużą przewagą. Bardzo dobra obrona, szybkie kontrataki i do przerwy było już 20:6 dla Słubic. W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie.

Wynik końcowy 41 :12 dla UKS JEDYNKA Słubice. Brawo MY!

J. Walkowiak (7)  , N. Żmuda (1),  O. Żarnowska (4), L. Kowalska (3), L. Jaworska (7), A. Bejenka (7), M. Małachowska (2),  Fornalczyk B. (1), Denisova V. ( 2), Paszkiewicz Z. ( 2), S. Zmaczyńska ( 3), N. Kwiatkowska (4)

• Spotkanie z saperami

• W poniedziałek 8.01.2024 roku klasy 7. i 8. uczestniczyły w spotkaniu z saperami z Krosna Odrz., którzy w telegraficznym skrócie opowiedzieli o niewybuchach. Prowadzący poinformowali także, jak się zachować i gdzie zwrócić się o pomoc w przypadku znalezienia niewybuchów. Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu. Po nim mieli okazję stać się na chwilę małymi saperami.

• Dzień dziecka w grudniu!

• A dlaczego nie, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych

Dzisiejszy dzień w szkole SP 1 Słubice był magiczny, a to dzięki wspólnemu zaangażowaniu UKS Polonia Słubice , SB Zabawa - Wynajem atrakcji dla dzieci oraz Dyrekcji SP 1 Słubice.

Duża sala sportowa zamieniła się w wielki plac zabaw , na którym najmłodsi (i ci troszkę starsi)uczniowie spędzili niezapomniane chwilę radości.

Dzieci od godziny 8:30 do 18:00 bawiły się na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym, zjeżdżalniach, dmuchanych zamkach, dmuchanych placach zabaw, nie zabrakło również maty celnościowej .

W godzinach popołudniowych z przygotowanych atrakcji skorzystali nasi najmłodsi wychowankowie grupy: bambini, żaka i skrzata.

Szkoda tylko że panujący wirus nie pozwolił na to aby wszyscy nasi podopieczni mogli być dzisiaj razem z nami.

Podsumowując ponad dzieci skorzystało z naszej oferty.

Dziękujemy "SB Zabawa " za pełen profesjonalizm i przygotowanie dzisiejszego wydarzenia kolejny raz pokazaliście że mimo trudności można na was polegać